Zadaniem kolektorów słonecznych jest przekształcanie energii słonecznej w ciepło.
Aby gospodarstwo domowe mogło w pełni korzystać z dobrodziejstw energii solarnej, musi ona zostać zmagazynowana w zasobniku solarnym i przetworzona. Nowoczesne sterowniki czuwają nad tym, aby ciepło słoneczne było wykorzystane w optymalny sposób. Najważniejszym elementem każdego kolektora jest absorber czyli powłoka, która pochłania energię słoneczną. Od jej parametrów często uzależnione jest działanie i efektywność całego systemu. Najczęściej jest to cienka blacha wykonana z miedzi, pokryta powłoką chromu lub tlenku tytanu.
Istotnym elementem konstrukcji kolektora jest również szyba wykonana z hartowanego szkła solarnego o niskiej zawartości tlenków żelaza i wysokiej przepuszczalności promieni słońca. Utraty ciepła są niwelowane przez zastosowanie niepalnej wełny mineralnej, umiejscowionej tuż pod absorberem, a także na jego bokach. Całość jest szczelnie zamknięta w obudowie wykonanej z blachy aluminiowej.
Zainteresowanie wykorzystaniem możliwości kolektorów rozpoczęło się w latach 70 i było efektem kryzysu paliwowego spowodowanego przez OPEC. Najszybciej technologię solarną rozwijały kraje, które dysponują dużymi zasobami energii słonecznej, takie jak Włochy czy Hiszpania. Kolektory, ze względu na swoją ekologiczność, zostały popularne również w krajach Skandynawskich, słynących ze swojej proekologicznej polityki. Pierwsze, jeszcze niedopracowane konstrukcje solarne, zamarzały w niskich temperaturach, a ich wydajność cieplna nie była największa. Obecnie, do produkcji kolektorów stosuje się nowoczesne materiały, które są efektem wieloletnich, intensywnych prac naukowców, zapewniające efektywność i niezawodne działanie.
Dzięki rozwojowi technologii solarnej oraz nieustannym wzrostom cen energii pozyskiwanej w tradycyjny sposób, przed kolektorami słonecznymi otwierają się świetlane perspektywy. Szerokie stosowanie kolektorów to nie tylko szansa na poprawę czystości środowiska naturalnego przez ograniczenie emisji szkodliwych substancji, ale również korzyść dla naszego portfela.
Kolektory słoneczne typu KSC-A2VS1 oraz KSC-A18VS1 są produkowane w regionie łódzkim i stanowią część instalacji solarnej do podgrzewania wody użytkowej przy wykorzystaniu energii promieniowania słonecznego. Jeden kolektor umożliwia darmowe podgrzanie 150 dm3 wody do temperatury 55 ºC. Jednak warunkiem uzyskania takich osiągnięć jest słoneczna pogodna i dość długi dzień.
W okolicach Łodzi takie warunki występują w okresie od połowy kwietnia do połowy września. Wówczas za pomocą kolektorów słonecznych można ogrzać wodę do pożądanej temperatury już w ciągu 6-8 godzin – w zależności występującego nasłonecznienia. Działanie kolektorów odczuwalne jest również w okresie chłodnych zimowych miesięcy, jednak nie wystarczy to, aby ogrzać wodę do odpowiedniej temperatury. Brakujące ciepło pozyskiwane jest ze źródeł wspomagających, takich jak kocioł opalany gazem, olejem opalowym, paliwem stałym lub odnawialnym, takim jak np. wierzba energetyczna.
W dzisiejszych czasach trudno sobie wyobrazić kuchnię czy łazienkę bez ciepłej wody. Instalacje solarne podgrzewają wodę w domach mieszkalnych, pensjonatach, hotelach i ośrodkach wypoczynkowych. Bardzo przydatne są na basenach i innych obiektach sportowych. Coraz powszechniej kolektory słoneczne stosowane są w szpitalach, domach opieki społecznej, a także zgromadzeniach zakonnych i szkołach. Uzyskiwane dzięki promieniowaniu słonecznemu ciepło jest także wykorzystywane w zakładach przetwórstwa owocowo-warzywnego, mleczarniach i zakładach mięsnych.
Produkcja ciepła przy użyciu kolektorów słonecznych, nazywanych również solarami, nie jest uciążliwa dla środowiska naturalnego, gdyż nie wymaga spalania. Eksploatacja takiej instalacji wymaga jedynie prądu zasilającego pompę. Potrzeba go mniej więcej tyle, ile zużywa go zwykła żarówka
Prócz kolektorów tworzą ją zasobnik ciepła i naczynie przeponowe, sterownik elektroniczny wyposażony w czujniki temperatury, pompa z manometrem, rotametrem i termometrem. Wszystkie te urządzenia połączone są rurami miedzianymi w izolacji kauczukowej, zapobiegającej stratom uzyskanego ciepła.
Prawidłowo zaprojektowane instalacja solarna w warunkach klimatycznych Polski może pokrywać 60% rocznego zapotrzebowania na energię cieplną do podgrzewania wody użytkowej. Dobrej jakości kolektor słoneczny może funkcjonować nawet 25 lat.
VAILLANT
AuroTHERM VFK 145
Płaskie kolektory słoneczne do montażu nad dachem skośnym, dachu płaskim i fasadzie budynkuDo wspomagania podgrzewania ciepłej wody użytkowej oraz centralnego ogrzewania w domach jedno- i wielorodzinnych
Komfortowe podgrzewanie wody
- Wysoka sprawność kolektora (91%) i absorbera (95%)
- Najlepszy absorber absorber w postaci serpentyny z blachy aluminiowej i rur miedzianych
- Dobra izolacja grubość izolacji cieplnej: min. 4 cm wełny mineralnej Płaskie kolektory do każdego zastosowania montaż na dachu płaskim,skośnym i fasadzie budynku, w układzie poziomym(VFK 145 H) lub pionowym (VFK 145 V)
Możliwości zamontowania
- Montaż zestawu na dachem płaskim, skośnym lub fasadzie budynku bez specjalnych narzędzi w układzie poziomym (VFK 145 H) lub pionowym (VFK 145 V)
Przyjazne dla środowiska
- Oszczędności do 60% kosztów przygotowania ciepłej wody Bezpłatne i nieograniczone korzystanie w przyszłości ze źródła ciepła do podgrzewania ciepłej wody
Właściwości
- Powierzchnia kolektora brutto - 2,51 m2, netto 2,35m2
- Wymiary 2033x 1233 x80 (wys. x szer. x głęb.)
- Bezpłatne i nieograniczone zapewnienie na przyszłość źródła ciepła na podgrzewanie ciepłej wody
- Średni uzysk roczny ok. 900 kWh/sezon (na potrzeby c.w.u.)
VFK
- VFK 145 V montaż w układzie pionowym
- VFK 145 H montaż w układzie poziomym
VTK 570 i VTK 1140
- Rurowe kolektory słoneczne do montażu nad dachem skośnym, płaskim
- Do wspomagania podgrzewania ciepłej wody użytkowej oraz centralnego ogrzewania w domach jedno- i wielorodzinnych
Komfortowe podgrzewanie wody i wspomaganie c.o.
- Wysoka sprawność kolektora i absorbera (95%), aluminiowa powierzchnia absorbera
- Typ izolacji cieplnej: próżnia - 0,001 mbar
- Rurowe kolektory do każdego zastosowania
Możliwości zamontowania
- Możliwość montażu nad dachem skośnym , jak również nad dachem płaskim lub skośnym
- Szybki montaż zestawu bez specjalnych narzędzi
- Niska waga ułatwiająca montaż VTK 570 - 19 kg, VTK 1140 37 kg
Wysoka jakość i niezawodność
- Wysoka trwałość dzięki wykonaniu ze szkła borowokrzemowego
- Paraboliczne zwierciadło koncentrujące z powłoką ceramiczną wydajne i odporne na czynniki atmosferyczne
- Wysoka i niezmienna próżnia (0,001 mbar) połączenie szkło/szkło
Przyjazne dla środowiska
Oszczędności do 60% kosztów przygotowania ciepłej wody Bezpłatne i nieograniczone wykorzystanie źródła ciepła do podgrzewania ciepłej wody
Wyjątkowe wzornictwo
Nagroda Design PLUS 2008
VTK
VTK 570 średni uzysk roczny na potrzeby c.w.u. wynosi ok 580 kWh/sezon
VTK 1140 średni uzysk roczny na potrzeby c.w.u. wynosi ok 1160 kWh/sezon
JUNKERS
Basic FCB
Korzystna cena kolektora linii Compact zawiera wysoką jakość marki Junkers, dobrą wydajność, ładny wygląd oraz niezawodną technikę. Koszty przygotowania ciepłej wody użytkowej lub ogrzewania ulegają znacznej redukcji, a oprócz tego do środowiska emitowane są znacznie mniejsze ilości CO2.
Opis
- powierzchnia kolektora brutto: 2,09 m2
- Wysokość 2026 mm
- Szerokość 1032 mm
- Głębokość 67 mm
Najważniejsze korzyści
- kompletny system ogrzewania do domów jedno- i wielorodzinnych
- mała waga i oszczędność miejsca dzięki zwartej konstrukcji
- prosta instalacja dzięki niewielkiej wadze i specjalistycznej technice zamocowań
- możliwość montażu na dachu oraz w konstrukcjach wolno stojących
- certyfikat Solar Keymark
- 3 lata gwarancji
- szczególnie ekonomiczny ze względu na wysoki stosunek cena/wydajność
Pozostałe informacje
- wersja pionowa
- montaż na dachu (skośny, płaski) lub jako konstrukcja wolno stojąca
- oferowane w gotowych pakietach z kotłem kondensacyjnym, zasobnikiem, regulacją oraz zestawem montażowym
- lekka i wytrzymała obudowa z aluminium
- powierzchnia kolektorów brutto 2,09 m2
- wysoka wydajność w znakomitej cenie
- mała masa
- ładny wygląd
Comfort FKC
Możliwość korzystania z ciepłej wody bez konieczności oszczędzania i kalkulacji zużytej energii? Takie rozwiązanie możliwe jest tylko dzięki słońcu! Użytkownicy kolektorów słonecznych mają wpływ nie tylko na ochronę środowiska naturalnego, ale także na oszczędności jakie mogą osiągnąć w ciągu całego roku. Oszczędności wynikające z zamontowania systemu solarnego do podgrzewania ciepłej wody użytkowej mogą wynosić nawet do 60% a w przypadku wspomagania centralnego ogrzewania - do 30%. Niezależnie od tego z jakiego rodzaju energii korzystają Państwo obecnie, kolektory słoneczne sprawią, że zarządzanie kosztami podgrzewu wody znacznie ulegnie zmianie. Kolektory słoneczne marki Junkers mogą być montowane nie tylko w nowo powstałych budynkach, ale także w budynkach starszych oraz modernizowanych. Jeśli chcieliby Państwo maksymalnie wykorzystać siłę energii słonecznej, proponujemy układ solarny, który nie tylko przygotuje ciepłą wodę użytkową, ale równocześnie będzie wspomagał centralne ogrzewanie czy ogrzewał wodę w basenie. Aby osiągnąć najbardziej efektywną wydajność układu, polecamy rozwiązanie z naszymi kotłami kondensacyjnymi. Doskonałym uzupełnieniem oferty kolektorów słonecznych marki Junkers są wszystkie nasze kotły kondensacyjne. Proponujemy rozwiązanie oparte na następujących urządzeniach: jednofunkcyjny kocioł kondensacyjny, kolektory słoneczne typu Comfort, podwójna stacja pompowa oraz zasobnik solarny biwalentny z buforem c.o.
Najważniejsze korzyści
- kompletny system ogrzewania do domów jedno- i wielorodzinnych
- również do zabudowy szeregowej
- doskonałe rozwiązanie do większych obiektów
- trwałość
- lekka i stabilna konstrukcja dzięki ramie z tworzywa wzmacnianego włóknem szklanym
- doskonałe własności grzejne - pełno powierzchniowy absorber
- szybka instalacja oraz możliwość podłączenia kolejnych kolektorów (szybkozłączki, uniwersalny klucz)
- niezawodna technika
- niskie koszty przygotowania ciepłej wody
- korzystna cena
- najlepszej jakości materiały: karbonowy absorber, miedź, ściana ze stopu aluminiowo-krzemowego, powłoka z selektywnego chromu
- bardzo dobra wydajność
- niezwykle łatwy montaż
- mała masa
- ładny wygląd
- niska emisja CO2 - ochrona środowiska
- klasyczne harfowe ułożenie przewodów czynnika grzewczego
- oferowane w gotowych kompletnych pakietach z kotłem kondensacyjnym, zasobnikiem, regulacją oraz zestawem montażowym
- 3 lata gwarancji
Pozostałe informacje
- możliwość montażu poziomego lub pionowego
- instalowanie na dachu lub w linii dachu
- solidne szkło odporne na gradobicia oraz odkształcenia
- atrakcyjny wygląd - szczególnie przy montażu w linii dachu
- estetyczny wygląd dzięki malowanemu proszkowo w kolorze antracytu profilowi
- maksymalnie wykorzystana na absorber powierzchnia kolektora
- szerokie zakres możliwości zainstalowania na dachu oraz
- w ofercie także: kompletny zestaw do montażu układu solarnego, zasobniki solarne: 300, 400 lub 500 l, kompletne stacje solarne, regulatory do sterowania układem solarnym, zestawy do montowania na każdym rodzaju dachu
Excellence (FKT)
Możliwość korzystania z ciepłej wody bez konieczności oszczędzania i kalkulacji zużytej energii? Takie rozwiązanie możliwe jest tylko dzięki słońcu! Użytkownicy kolektorów słonecznych mają wpływ nie tylko na ochronę środowiska naturalnego, ale także na oszczędności jakie mogą osiągnąć w ciągu całego roku. Oszczędności wynikające z zamontowania systemu solarnego do podgrzewania ciepłej wody użytkowej mogą wynosić nawet do 60% a w przypadku wspomagania centralnego ogrzewania - do 30%. Niezależnie od tego z jakiego rodzaju energii korzystają Państwo obecnie, kolektory słoneczne sprawią, że zarządzanie kosztami podgrzewu wody znacznie ulegnie zmianie. Kolektory słoneczne marki Junkers mogą być montowane nie tylko w nowo powstałych budynkach, ale także w budynkach starszych, modernizowanych. Jeśli chcieliby Państwo maksymalnie wykorzystać siłę energii słonecznej, proponujemy układ solarny, który nie tylko przygotuje ciepłą wodę użytkową, ale równocześnie będzie wspomagał centralne ogrzewanie czy ogrzewał wodę w basenie. Aby osiągnąć najbardziej efektywną wydajność układu, polecamy rozwiązanie z naszymi kotłami kondensacyjnymi. Doskonałym uzupełnieniem oferty kolektorów słonecznych marki Junkers są wszystkie nasze kotły kondensacyjne. Proponujemy rozwiązanie oparte na następujących urządzeniach: jednofunkcyjny kocioł kondensacyjny, kolektory słoneczne typu Excellence, podwójna stacja pompowa oraz zasobnik solarny biwalentny z buforem c.o.
Najważniejsze korzyści
- kompletny system ogrzewania do domów jedno- i wielorodzinnych
- również do zabudowy szeregowej
- doskonałe rozwiązanie do większych obiektów
- doskonałe własności grzejne dzięki nowoczesnej powłoce absorbera wykonanej w technice próżniowej
- zaawansowana technika podłączeń ze stali nierdzewnej
- estetyczny wygląd
- możliwość podłączenia kolektorów do 5 równolegle, do 10 kolektorów szeregowo
- łatwa instalacja oraz przyłączanie kolejnych kolektorów
- jeden uniwersalny kluczyk (!) i szybkozłączki
- niezawodna technika
- powłoka wykonana w technologii próżniowej
- niskie koszty przygotowania ciepłej wody
- korzystna cena
- najlepszej jakości materiały: karbonowy absorber, miedź, ściana ze stopu aluminiowo-krzemowego, stal nierdzewna
- najwyższa wydajność
- niezwykle łatwy montaż
- mała masa
- ładny wygląd
- niska emisja CO2 - ochrona środowiska
- ułożenie przewodów czynnika grzewczego w podwójną wężownicę zapewnia maksymalne przenoszenie ciepła
- oferowane w gotowych kompletnych pakietach z kotłem kondensacyjnym, zasobnikiem, regulacją oraz zestawem montażowym
- możliwość podłączenia do 10 kolektorów w układzie (szeregowo)
- 3 lata gwarancji
Pozostałe informacje
- możliwość montażu poziomego lub pionowego
- instalowanie na dachu lub w linii dachu lub na fasadzie
- solidne szkło odporne na gradobicia oraz odkształcenia
- atrakcyjny wygląd - szczególnie przy montażu w linii dachu
- estetyczny wygląd dzięki malowanemu proszkowo w kolorze antracytu profilowi
- maksymalnie wykorzystana na absorber powierzchnia kolektora
- szerokie zakres możliwości zainstalowania na dachu oraz
- możliwość instalowania na różnego rodzaju poszyciach dachowych
- w ofercie także: kompletny zestaw do montażu układu solarnego, zasobniki solarne: 300, 400 lub 500 l, kompletne stacje solarne, regulatory do sterowania układem solarnym, zestawy do montowania na każdym rodzaju dachu
BIAWAR
Kolektor SOLARIS SLU 1500/16 zbudowany jest z 16 dwuściennych rur próżniowych, w których wykorzystano rozwiązanie typu „U-rurka". Próżnia pomiędzy ściankami zapewnia dobrą izolację w każdych warunkach pogodowych i minimalizuje straty ciepła. Ciepło jest odbierane przez płyn solarny krążący w systemie rurek miedzianych umieszczonych w wewnętrznych rurach kolektora i przekazywane do zewnętrznego zbiornika. |
|
|
Zestaw solarny na bazie kolektorów próżniowych ze zbiornikiem o poj. 120 litrów (z jedną wężownicą i wbudowaną grzałką o mocy 2 kW). Przeznaczony do wspomagania podgrzewania ciepłej wody użytkowej dla rodzin 1-2 osobowych lub do celów gospodarczych.
|
|
|
Zestaw solarny na bazie kolektorów próżniowych SOLARIS SLU 1500/16 przeznaczony do wspomagania podgrzewania ciepłej wody użytkowej w gospodarstwach domowych 2-3 osobowych.
|
|
|
Zestaw solarny na bazie kolektorów próżniowych SOLARIS SLU 1500/16 przeznaczony do wspomagania podgrzewania ciepłej wody użytkowej w gospodarstwach domowych 4-5 osobowych.
|
|
|
Zestaw solarny na bazie kolektorów próżniowych SOLARIS SLU 1500/16 przeznaczony do wspomagania podgrzewania ciepłej wody użytkowej w gospodarstwach domowych 5-6 osobowych.
|
|
|
Istnieje możliwość dowolnego komponowania układów solarnych z oferowanych wyrobów. Musimy jednak pamiętać o tym, iż ilość kolektorów jest uzależniona od pojemności zasobnika.
|
|
DE DIETRICH
DIETRISOL ULTRA LIGHT 300-4, 400-6
Instalacje solarne do podgrzewania c.w.u.
Kolektor
- Spełnia wymagania normy RAL-UZ 73 (Błękitny Anioł)
- Wyższa sprawność dzięki zastosowaniu optymalnych materiałów, takich jak miedziany absorber powierzchniowy z ultradźwiękowo spawanymi kaskadowymi przewodami rurowymi oraz warstwą wysoko selektywną
|
|
- Nieznaczne straty ciepła dzięki optymalnej izolacji termiczne
- Montaż na dachu
- Sposób montażu: pionowo
- Stabilne ramy aluminiowe zapewniające długą żywotność
- Wysokie bezpieczeństwo pracy i długi okres użytkowania dzięki zastosowaniu wysokiej jakości materiałów odpornych na korozję
- Przepuszczające światło słoneczne pokrycie ze szkła solarnego
- Proste instalowanie dzięki specjalnemu systemowi montażowemu, zestawom podłączeniowym kolektora oraz dodatkowemu wyposażeniu montażowemu typoszeregu DIETRISOL PRO (Duo Tube, dodatkowe naczynia zbiorcze, narzędzia dla instalacji solarnej)
Warunki eksploatacyjne:
- min./max. ciśnienie robocze: 2/6 ba
- dopuszczalna temperatura zasilania: 120°C
Podgrzewacz solarny
- Spełnia wymagania normy RAL-UZ 73 (Błękitny Anioł)
- Wyższa sprawność dzięki
- Podgrzewacz solarny z dwoma wymiennikami ciepła: dolnym solarnym, górnym kotłowym. Podgrzewacz ten zaspokaja wszystkie potrzeby nowoczesnej, dwu wymiennikowej instalacji ciepłej wody z kolektorami słonecznymi i kotłami grzewczymi De Dietrich
- Zasobnik ciśnieniowy z blachy stalowej pokryty specjalną warstwą emalii
- Dwa duże dopasowane wymienniki ciepła – jako wspawane wężownice grzejne – również emaliowane
- Wysokiej jakości izolacja termiczna z bez freonowej pianki poliuretanowej, spienionej bezpośrednio na płaszczu podgrzewacza i obudowy
- Duży kołnierz wyczystkowy
- Anody magnezowe zapewniające dodatkową ochronę antykorozyjną
- Łatwy montaż dzięki dopasowanej stacji solarnej z pompą
- Łatwa konserwacja dzięki umieszczonym z przodu wyjściom obiegu solarnego
Warunki eksploatacyjne:
- dopuszczalne ciśnienie robocze obiegu pierwotnego (wymiennik): 12 bar
- dopuszczalne ciśnienie robocze obiegu wtórnego (zasobnik): 10 bar
- dopuszczalna temperatura zasilania obiegu pierwotnego: 95°C
- dopuszczalna temperatura zasilania obiegu wtórnego: 95°C
Regulator RSS 2
- Podświetlany wyświetlacz monitoringu systemu ze schematem instalacji
- Przyciski dla precyzyjnej obsługi i zmian danych regulacyjnych
- Kontrola działania według wytycznych BAFA
- Możliwość sterowania grzałką elektryczną
- Licznik energii
|
DIETRISOL PRO
Kolektor powierzchniowy do podgrzewania c.w.u i/lub wsparcia c.o
- Wyższa sprawność dzięki zastosowaniu optymalnych materiałów, jak miedziany absorber powierzchniowy z orurowaniem kaskadowym z selektywną powłoką absorbera
- Nieznaczne straty energii dzięki optymalnej izolacji cieplnej
- Do montażu pionowego i poziomego
|
|
- Typ konstrukcji: pionowy/poziomy
- Wysokie bezpieczeństwo pracy i okres użytkowania dzięki zastosowaniu materiałów odpornych na korozję i działanie promieni UV
- Wysoce przeźroczyste pokrycie ze szkła
- Prosty montaż, instalowanie dzięki specjalnemu systemowi montażu
- Uniwersalny do montażu na dachu i na dachu płaskim
Warunki eksploatacyjne:
- min./max. ciśnienie robocze: 2/6 bar
- temperatura w trakcie przestoju: 210°C
- dopuszczalna temp. zasilania: 120°C
|
DIETRISOL POWER
Rurowe kolektory słoneczne do przygotowania c.w.u. i/lub wspomagania c.o.
- Rurowe kolektory słoneczne o wysokiej wydajności składające się z 7, 10 lub 15 szklanych koncentrycznych rur próżniowych
- Zwiększona sprawność
- Możliwość podłączenia szeregowo do 10 kolektorów POWER 15 (14 kolektorów POWER 10 i 16 kolektorów POWER 7)
Parametry techniczne
|
|
-
- Wydajny absorber stanowiący rurę wewnętrzną pokrytą 9 warstwami selektywnymi
- Rury szklane są wytrzymałe i całkowicie oddzielone od obiegu solarnego wykonanego z rur miedzianych, co pozwala również na ich wymianę bez opróżniania instalacji
- Reflektor paraboliczny zapewniający optymalne wykorzystanie energii słonecznej bez względu na kąt padania promieni słonecznych
- Obudowa z aluminium
- Łatwy montaż:
- Podłączenie kolektorów tylko od strony prawej lub lewej dzięki zintegrowanemu przewodowi powrotu, co pozwala na wykonanie tylko jednego przejścia przez dach
- Kolektor POWER 7 o wymiarach zaprojektowanych dla umożliwienia przejścia przez okno w połaci dachu
- Możliwość montażu (pionowo obok siebie) na pokryciu dachowym lub na dachu płaskim, zestawy do podłączenia hydraulicznego i połączenia kolektorów ze sobą są dostępne jako wyposażenie dodatkowe
|
|
DIETRISOL TRIO DT 350, DT 250
Podgrzewacze solarne z wyposażeniem, do wytwarzania c.w.u. 250 i 350 l
więcej |
|
DIETRISOL DUO BESC 300 E, 400 E, 500 E
Podgrzewacze solarne z wyposażeniem, do wytwarzania c.w.u. od 300 do 500 l
więcej |
|
INISOL UNO/1- 300/400/500
Podgrzewacze solarne bez wyposażenia, ze wspomaganiem elektrycznym, do przygotowania c.w.u. (CESI) demontowalna obudowa zewnętrzna, uproszczona obsługa kompletny szereg o pojemności od 200 do 500 l
więcej |
|
INISOL UNO/2- 200/300
Podgrzewacze solarne bez wyposażenia, ze wspomaganiem hydraulicznym, do przygotowania c.w.u. (CESI) demontowalna obudowa zewnętrzna, uproszczona obsługa kompletny szereg o pojemności od 200 do 500 l
więcej |
|
DIETRISOL QUADRODENS DUC…-500…
Podgrzewacze solarne mieszane z wyposażeniem, do wytwarzania c.w.u. i/lub wspomagania c.o. 500 l
więcej |
|
DIETRISOL QUADRODENS DUC…-750…
Podgrzewacze solarne mieszane z wyposażeniem, do wytwarzania c.w.u. i/lub wspomagania c.o. 750 l
więcej |
|
DIETRISOL QUADRO DU 500
Podgrzewacze solarne mieszane z wyposażeniem, do wytwarzania c.w.u. i/lub wspomagania c.o. 500 l
więcej |
|
DIETRISOL QUADRO DU 750
Podgrzewacze solarne mieszane z wyposażeniem, do przygotowania c.w.u. i/lub wspomagania c.o. (SSC) Podgrzewacze warstwowe z 2 strefami podgrzewania solarnego 750 l
więcej |
|
DC 750-2, DC 1000
Podgrzewacze solarne dwu funkcyjne do wytwarzania c.w.u. i/lub wspomagania c.o. od 750 do 1000 l
więcej |
|
PSB 750, PS 500, 800-2, 1000-2, 1500-2, 2000, 2500
Podgrzewacze solarne mieszane z wyposażeniem, do przygotowania c.w.u. i/lub wspomagania c.o. (SSC) Podgrzewacze warstwowe z 2 strefami podgrzewania solarnego 750 l
więcej |
|
DIETRISOL NEO 300-4, 400-6
Instalacje solarne do podgrzewania cwu
więcej |
|
DIETRISOL NEO PLUS 625-11
Instalacje solarne do wsparcia co i produkcji cwu
więcej |
|